Wentylacja – wentylatory chemoodporne i łazienkowe

WENTYLATORY

Instalacja wentylacji mechanicznej, hybrydowej bądź naturalnej pozwala zapewnić dopływ świeżego i czystego powietrza, równocześnie usuwając powietrze zużyte i zanieczyszczone. Jest to szczególnie ważne w miejscach występowania wysokiego stężenia szkodliwych dla zdrowia pyłów.

W naszej ofercie znajdują się wszystkie elementy potrzebne do wykonania wentylacji mechanicznej, wentylatory z regulatorami i zabezpieczeniami, różnego rodzaju czujniki, termostaty i przełączniki. Jako uzupełnienie takiej instalacji proponujemy nagrzewnice o standardowych wymiarach oraz wykonane w wymiarach zgodnych z zamówieniem. Wyposażamy również nagrzewnice gazowe, wodne i elektryczne w elementy automatyki zgodnie z zapotrzebowaniem.

Oferujemy wentylatory renomowanych firm: Harmann, Salda, Juwent, Universal, Konwektor, Systemair czy Venture.

 

Części do wentylatorów

Przyjmujemy zamówienia na wykonanie kanałów i kształtek prostokątnych i okrągłych. Części do wentylatorów oferujemy w wymiarach standardowych, jak również dostosowanych do indywidulanych wymagań. Oferta zawiera także podstawy dachowe, wywietrzaki, skrzynki rozprężne, wykonywane w wymiarach wskazanych w zamówieniu, oraz wiele innych rodzajów produktów i usług dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta. W naszej hurtowni znaleźć można wszystkie elementy systemów wentylacji: kanały okrągłe i kształtki (kolana, redukcje, trójniki), przepustnice samoczynne i regulowane, kratki i anemostaty – dostępne natychmiast. Asortyment znajdujący się w magazynie to także: elementy montażowe i uszczelniające, szyny montażowe, szpilki, nakrętki, podkładki, kalmery, obejmy, taśmy i inne części do wentylatora. Hurtownia wentylacji w Rzeszowie ANSEL dostarcza kompletny zestaw elementów montażowych i części do wentylatorów.

REKUPERACJA

Rekuperatory w wentylacji mechanicznej to urządzenia odzyskujące ciepło z powietrza wywiewanego na zewnątrz i ogrzewające powietrze w pomieszczeniu, zachowując przy tym dobrą jakość powietrza. Nowoczesne urządzenia pozwalają na odzyskanie 80-95% ciepła z powietrza, dzięki czemu w znaczny sposób obniżają koszty ogrzewania, a wraz z wentylacją mechaniczną zapewniają domownikom większy komfort. Proponujemy między innymi urządzenia firm: Salda, Komfovent, Vallox. Do rekuperatorów posiadamy pełny asortyment wyposażenia dodatkowego: kanały, kształtki i inne elementy niezbędne do wykonania dobrze działającej instalacji.

Hurtownia klimatyzacji i wentylacji w Rzeszowie oferuje również bogaty wybór urządzeń ogrzewniczych i chłodniczych oraz klimatyzatorów, a także części do klimatyzatorów i wentylatorów.

 

Hurtownia wentylacyjna

 

Ansel to hurtownia wentylacyjna, która jest jedną z najpopularniejszych i najdłużej działających na rzeszowskim rynku. Dostarczamy akcesoria, które sprawdzą się zarówno w wentylacji tradycyjnej (grawitacyjnej) jak i mechanicznej (rekuperacji). Są to m.in. wentylatory dachowe i centrale wentylacyjne.

Nasza hurtownia wentylacyjna oferuje standardowe oraz zaawansowane produkty:

• rury spiro

• kształtki wentylacyjne

• przepustnice

• czerpnie ścienne

• wyrzutnie dachowe

• tłumiki

• kratki wentylacyjne

• wentylatory

• nagrzewnice elektryczne

• klapy przeciwpożarowe

• siłowniki

• regulatory przepływu

centrale wentylacyjne

 

Centrale wentylacyjne Rzeszów

Centrala wentylacyjna to najważniejszy element wentylacji mechanicznej. Jej głównym zadaniem jest wymiana (wypompowywanie zużytego i wpompowywanie świeżego) powietrza oraz jego obróbka (filtrowanie, podgrzewanie/schładzanie, nawilżanie/osuszanie). Centrala wentylacyjna jest więc gwarantem czystego powietrza, o odpowiedniej temperaturze i wilgotności – co znacząco wpływa na zdrowie domowników.

 

Centrala wentylacyjna – jak działa

Powietrze jest dostarczane do centrali dzięki ciągom wentylacyjnym. Ich rozmieszczenie umożliwia wymianę energii między ciepłym, zużytym powietrzem, a chłodnym, wwiewanym do wnętrza domu (odzysk ciepła). Odbywa się to przez sąsiedztwo ciągów, nie dochodzi więc do zanieczyszczania powietrza, którym oddychają domownicy. Główny element centrali, wentylator, umożliwia funkcjonowanie całej instalacji – wprawia masy powietrza w ruch. Filtry wychwytują niemal wszystkie zanieczyszczenia (np. smog, pyłki), które zagrażają zdrowiu mieszkańców.

Wiele centrali wentylacyjnych jest wyposażonych w części dodatkowe, które chłodzą (chłodnica) lub ogrzewają (nagrzewnica) powietrze, a także regulują jego wilgotność (wytwornica/zraszacz/nawilżacz). Niektóre elementy, takie jak tłumik, wpływają na cichszą pracę centrali, wpływając na komfort mieszkańców.

 

Centrala wentylacyjna – korzyści

Wentylacja mechaniczna podnosi komfort mieszkania i poprawia zdrowie domowników. Filtruje i nawilża powietrze, może usuwać także nadmiar wilgoci. Uwalnia od uciążliwych insektów, które zwykle dostają się do domu przez otwarte okna. Pozwala regulować napowietrzenie pomieszczenia i odzyskuje część energii (ciepła), generując zyski. To tylko niektóre korzyści, jakie płyną z wentylacji mechanicznej.

 

Typy wentylatorów

Poniżej znajdują się poglądowe fotografie typów wentylatorów z naszej oferty.

Dostępne produkty.

wentylacja

Kanałowe

wentylacja

Osiowe

wentylacja

Promieniowe

wentylacja

Łazienkowe

wentylacja

z firmą ANSEL to naturalny etap twojego rozwoju i sukcesu, a także zwiększenie twoich możliwości. Naszym klientom oferujemy nowoczesne rozwiązania wentylacyjne, klimatyzacyjne i ogrzewnicze.

Produkty przez Nas oferowane są najwyższej jakości. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty oraz są dopuszczone do stosowania w EU.