Rekuperacja Rzeszów

Chcesz mieć w swoim domu zdrowe, świeże powietrze? Nie wiesz, jak niskim kosztem uzyskać komfort cieplny bez strat energii? Skończ z wietrzeniem pomieszczeń. Nigdy więcej nie przepłacaj za rachunki. Postaw na rekuperację. To obecnie jedno z najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych, doceniane przez świadomych konsumentów w Polsce i na całym świecie.

Wentylacja z odzyskiem ciepła: co to jest?

Rekuperacja jest rodzajem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. To przeciwieństwo klasycznej wentylacji grawitacyjnej, w której następuje jedynie wyciąg zużytego powietrza. Odzysk ciepła w systemie rekuperacyjnym oznacza, że część energii cieplnej, nagromadzonej w pomieszczeniach, zostaje ponownie wykorzystana.

System rekuperacyjny składa się z kilku elementów:

  • rekuperatora (to serce całego systemu, centralny wymiennik ciepła),

  • czerpnia powietrza (jest to miejsce, z którego masy świeżego powietrza są zasysane do przewodów wentylacyjnych),

  • wyrzutnia powietrza (z tego miejsca zużyte powietrze zostaje wyrzucone poza budynek),

  • przewody wentylacyjne,

  • nawiewniki i wywiewniki (to elementy znajdujące się na suficie lub na ścianach pomieszczeń).

W zależności od specyfiki projektów, systemy rekuperacji mogą być również połączone z pompą ciepła, piecem lub kotłem grzewczym.

Jak działa rekuperacja?

W jaki sposób działają systemy rekuperacji? Rekuperator pracuje w trybie ciągłym, a jego zadaniem jest filtracja świeżych mas powietrza i nagrzewanie ich za pomocą energii, uzyskanej z powietrza zużytego. W ten sposób nowe, czyste powietrze trafia do wnętrza budynku i co najważniejsze – nie jest wychłodzone ani zbyt wilgotne, lecz idealnie dopasowane do mikroklimatu, panującego w Twoim domu.

Jakie korzyści daje rekuperacja?

Rekuperacja jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli zamierzasz oszczędzać energię w swoim domu i cieszyć się najwyższą jakością powietrza. Jakie są główne zalety rekuperacji?

  1. Odzysk ciepła - poziom skuteczności nowoczesnych rekuperatorów wynosi nawet 95%Dzięki temu nie musisz marnować energii na ciągłe dogrzewanie pomieszczeń.

  1. Komfort cieplny - cały rok zachowujesz komfort cieplny. Zimą rekuperacja pozwala utrzymać w domu temperaturę pokojową. Latem system schładza powietrze, zapewniając Ci optymalne warunki.

  1. Czystość i higiena - dzięki specjalnym filtrom uzyskujesz w domu najwyższą jakość powietrza, wolnego od niebezpiecznych tlenków, pyłów, rodników i bakterii.

  1. Dobry sen - głęboki, udany sen to gwarancja zdrowia i długowieczności. Dzięki rekuperacji oddychasz czystym powietrzem, wysypiasz się i masz więcej energii do działania.

 

Cena rekuperacji: zakup, montaż i eksploatacja

Ile kosztuje rekuperacja? Cena systemu zależy od różnych czynników: wielkości Twojego domu, specyfiki rozwiązań, mocy urządzeń, a nawet od marki i producenta. W koszty przedsięwzięcia musisz również wliczyć projekt rekuperacji i robociznę, czyli montaż systemu przez wyspecjalizowaną firmę. Pomocnym źródłem informacji są też najnowsze katalogi Ansel, w których prezentujemy rekuperatory i wykaz niezbędnego wyposażenia dodatkowego.

Rekuperacja jako inwestycja

Nie ulega wątpliwości, że rekuperacja jest opłacalną inwestycją. Jak szacują eksperci branży instalacyjnej, już po 10 latach możesz uzyskać zwrot kosztów, związanych z projektem, zakupem i montażem wentylacji z odzyskiem ciepła. Dzięki rekuperacji w chłodne, jesienno-zimowe miesiące nie musisz dogrzewać pomieszczeń. Ciepło, które raz wygenerujesz, będzie krążyło w domu w zamkniętym obiegu, z zachowaniem najwyższej jakości powietrza. Zapomnij też o otwieraniu okien! To powoduje niebezpieczne dla zdrowia przeciągi i skażenie powietrza lotnymi zanieczyszczeniami. Rekuperacja to inwestycja w zdrowie i lepsze samopoczucie każdego dnia. System pozwala utrzymać idealne parametry temperatury, wilgotności i czystości powietrza, co przekłada się na stan Twojego zdrowia.

Oszczędzaj dzięki rekuperacji!

Rekuperacja pozwoli Ci zaoszczędzić energię cieplną i zmniejszyć roczne wydatki na ogrzewanie. Realne oszczędności energii dla domu jednorodzinnego, wyposażonego w pompę ciepła i system wentylacji połączony z odzyskiem ciepła, wynoszą nawet 50-60%. Bez wątpienia rekuperacja jest więc doskonałą alternatywą dla zwykłej wentylacji grawitacyjnej, która w nowoczesnym, inteligentnym budownictwie przestaje mieć rację bytu. Systemy grawitacyjne zapewnia wymianę powietrza, ale jednocześnie generują znaczne straty ciepłaBrak konieczności ciągłego wietrzenia czy pozostawiania szczelin wentylacyjnych sprawiają, że zyskujesz większą kontrolę nad temperaturą powietrza w swoim domu.

z firmą ANSEL to naturalny etap twojego rozwoju i sukcesu, a także zwiększenie twoich możliwości. Naszym klientom oferujemy nowoczesne rozwiązania wentylacyjne, klimatyzacyjne i ogrzewnicze.

Produkty przez Nas oferowane są najwyższej jakości. Wszystkie urządzenia posiadają certyfikaty oraz są dopuszczone do stosowania w EU.